+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Bacak Estetiği

Estetik müdahaleler arasında yer alan bacak estetiği, son dönemde talep gören operasyonlar arasında yer alıyor.

Hastaların estetik kaygı gütmesinin yanı sıra, üst bacaktaki fazla yağların rahatsızlık vermesi gibi durumlar bacak estetiği ile ortadan kaldırılabiliyor.

Bacak Estetiği Nasıl Yapılır?

Estetiğin yapılması aşamalar halinde olacaktır. İlk olarak hastanın ihtiyaçlarının belirlenmesi son derece önemlidir. Ameliyat planlamasının yapılması, operasyon sırasında bacağa hangi müdahalelerde bulunulacağına bakılması şart.

Lokal anestezi: Genel olarak ameliyat sırasında tercih edilen anestezi türü lokal anestezidir. Belden aşağısının uyuşturulması ile operasyona başlanır.

Ameliyat sırasında kemiğe müdahale edilmez. Estetik operasyon sadece yumuşak doku üzerinde gerçekleşmektedir. Kemiğin eğriliğinin giderilmesi, bu müdahale ile sağlanmaya çalışılır.

Genel anestezi: Bazı hastalar için bacak estetiği uygulamasının genel anestezi ile sağlanması mümkündür. Doktorunuzun gerekli görmesi durumunda operasyonun genel anestezi ile gerçekleşmesi sağlanacaktır.

Bacağınıza yapılan müdahalelerde yağ enjeksiyonları ya da liposuciton tercih edilebilir. Medeikal estetik yöntemlerinin kullanılması ile büyük ölçüde bacağın istenen görünüme kavuşması sağlanır.

Bacak Estetiğinde Yağların Erimesi

Bacak estetiğinin amacı, zayıf olan bacakların biçimlendirilmesi olabilir. Bu durumda doktorların gerçekleştirmek istediği, enjekte edilen bu yağların az miktarda erimesidir. Erime gerçekleşmesi durumunda, bacağın eski görüntüsüne yaklaşması söz konusu değil. Ancak tamamen estetik müdahalenin fayda sağlaması açısından bacak estetiği kapsamında amaç, yağların daha az erimesi olacaktır. Doktorların müdahalesinin uygun şekilde olması, hedeflenen yağ enjeksiyonunun yapılması, bacaktaki yağların birbirine zarar vermemesi gibi durumlarda hedeflenen yağ erime oranına ulaşılabilir. Bacaklardaki yağların bir miktarı eridiğinde yine elde edilen görünümün korunması elbette mümkündür. Bu sebeple erime estetik yaptırmayı düşünen kişiler için herhangi bir endişeye neden olmamalıdır.

Bacak Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Bacak estetiği sonrasında iyileşme sürecinin nasıl olacağı da önemlidir. Bu sebeple estetik sonrasında iyileşme sürecinin hızlı gerçekleşmesi için doktorunuzun önerilerini dikkate almanız gerekecek. İyileşme pek çok estetik operasyona göre hızlı olacaktır. Sizin bacağınıza yapılan müdahaleye göre iyileşmenin süreci değişebilir. Ancak aynı gün taburcu edilmenizin dahi mümkün olduğunu bilmelisiniz. Doktorunuz incelemeleri yaptıktan sonra, aynı gün içinde eve dönmenizi sağlayabilir. Sonrasında ise kontrollerin olması söz konusudur. İyileşme sürecinin hızlı şekilde gerçekleşmesi ile bacak estetiği sonrasında herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. İşlemin profesyonel şekilde gerçekleşmesi, steril bir ortamın kullanılması gibi durumların olduğunu bilmelisiniz. Bu etkenler sayesinde, kişinin estetik sonrasında iyileşme süresini kısa tutması kolaylıkla sağlanabilecekler arasındadır.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu