+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Alın Dolgusu

Alın çizgilerinin belirginleşmesi insanlar tarafından yaşlılık belirtisi olarak görülmektedir. Fakat yüz ve alın mimiklerini çok fazla kullanan bireylerin de alın çizgilerinin belirginleştiği bilinmektedir. Bireyler bunu fark ettikten sonra mimikleri kullanma konusunda dikkatli davransalar da artık dışardan bakıldığında alın çizgileri kendini belli etmektedir. Bu da olduğundan yaşlı ve sağlıksız bir cilt görünümüne neden olmaktadır. Alın çizgilerinden kurtulmak için ameliyatsız estetik yöntemlerinden biri olan alın dolgusu işlemi tavsiye edilmektedir. Yüz germe ameliyatları yerine alın dolgusu kullanılarak hem acısız hem de oldukça kısa zamanda sonuç veren yöntemlerin bulunması hastaları da rahatlatmakladır.

Alın Dolgusu İşlemi

Öncelikle alın dolgusu işlemi için bir doktor onayının alınması şarttır. Çünkü her mimik çizgisine ve alın kırışıklıklarına alın dolgusu uygulamak doğru değildir. Yanlış durumlarda uygulanan alın dolgularının alında garip yükselmelere neden oldukları bilinmektedir. Fakat yerinde ve doğru uygulamalar kişilere anında daha genç bir yüz imkânı sunmaktadır. Alın dolgusu hyaluronik asit içeren maddelerden oluşmaktadır. Bu sebepten ötürü vücudun sağlığını tehdit edecek uygulamalardan biri değildir ve oldukça doğaldır.

Alın dolgusu işlemi başlanmadan önce uygulanacak bölge uyuşturulmaktadır. Daha sonra ise hyaluronik asit içeren dolgu maddesi doktor tarafından alnın gerekli bölümlerine enjekte edilmektedir. İşlem süresi ortalama olarak on beş dakika olarak belirlenmişidir. Dolgu uygulandıktan hemen sonra kişiler yüzlerindeki değişimi görme şanslarına sahiptir. Çünkü alın dolgusu etkisini anında göstermektedir. İşlem bittiğinde alın normalden biraz daha şiş ve kızarık olacaktır. Bu şişlik ve kızarıklık tamamen normaldir. Fakat şişlik ve kızarıklığın yok olması amacıyla alına uygulanacak masajlardan kesinlikle uzak durulmalıdır. Bu işlemler dolgudan istenilen sonucun alınmamasına ve çeşitli görüntü bozukluklarına neden olmaktadır. Bu sebepten ötürü doktor tavsiyesi dışındaki her uygulamadan uzak durulmalıdır. Bunun haricinde alın dolgusu yaptıran kişilerin hemen günlük yaşamlarına dönmelerinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Ağır sporlardan ya da yüzlerini zorlayacak mimiklerden uzak durdukları takdirde dolguları onlara sıkıntı yaratmayacaktır. Bireyden bireye göre değişim gösterse de alın dolgularının yüzde kaybolma süreci dokuz ila on ay arasında değişmektedir.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu