+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Alexandrite Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon insanlara istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı vaat etmektedir. Gelişen teknoloji lazer epilasyonun da kendi arasında çeşitlenmesini sağlamıştır. Alexandrite lazer epilasyon, lazer epilasyonun en çok tercih edilen çeşitlerinden biridir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Özellikleri

Alexandrite lazer epilasyonun en büyük özelliği ve artısı atış hızının diğer lazer türlerine göre daha fazla olmasıdır. Atış hızının fazla olması da Alexandrite lazer işleminin diğer lazer türlerine oranla daha kısa zamanda sona erdirmektedir. Ayrıca Alexandrite lazerler içerdikleri teknolojilerinden ötürü bu sistemi tercih eden bireylerde acı hissini yok denecek kadar aza indirmeyi başarmıştır. Kişileri bu lazer yöntemini yaptırmaya iten en büyük unsurlardan biri de acı hissiyatındaki azalmadır.

Alexandrite lazer epilasyona başlamadan önce bu işi profesyonel olarak yapan bir uzmanla görüşmek gerekmektedir. Lazer epilasyon yaptıracak kişilerin uzmanla görüşmeleri sırasında epilasyon yaptırmak istedikleri bölümü göstermeleri gerekmektedir. Bu sebepten ötürü görüşme öncesinde ağda ya da diğer epilasyon türlerinden birinin kullanılmamış olması oldukça önemlidir. Daha sonra uzmanın önerileri doğrultusunda ilk seans belirlenmektedir. Alexandrite lazer yöntemi diğer lazer epilasyon yöntemlerine göre kısa zamanda bitse de bu zaman dilimi epilasyonun uygulandığı bölgelere göre değişim göstermektedir. Alexandrite lazer epilasyonu sonrasında kıl kökleri yandığı için ilk seanstan itibaren bu epilasyonun faydalı görülmeye başlanmaktadır. Fakat her kıl kökünün uzama süreci aynı olmadığından ötürü uzmanın önerdiği miktarda seans yapmak çok önemlidir. Yarım bırakılan lazer epilasyon tedavileri sonrasında amaçlanan sonuçlara ulaşılamamaktadır.

Alexandrite lazer epilasyonun ilk bir iki seansından sonra kıl köklerinde ciddi miktarda zayıflama görülmektedir. Epilasyonun uygulandığı bölgede ya hiç kıl çıkmamaktadır ya da çıkan kıllar ince tüy görünümüne bürünmektedir.  Lazer epilasyonlardan sonra ciltlerinde lekelenme olmasından endişelenen pek çok sayıda insan olduğu bilinmektedir. Fakat doğru bir şekilde uygulanan lazer epilasyonlarında ciltte leke kalma ihtimali bulunmamaktadır. Ancak lazer epilasyon sonrasında lekesiz görünümün devamı için uzmanın tavsiyelerine uymak çok önemlidir. Lazer epilasyonlarından sonra korumasız şekilde güneş ışınlarına maruz kalmak ya da direkt olarak solaryuma girmek ciltte lekelenmelere neden olmaktadır.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu