+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Akne İzlerinde Mezoterapi

Akne skarı tedavileri genellikle gerek ergenlik döneminde gerekse ergenlik sonrasında yüzde kalan izler için uygulanmaktadır. Bu süreç içerisinde çıkan bazı sivilceler kendiliğinden yok olsalar da bazıları insanların yüzlerinde lekelenmeler yapmaktadır. Bu lekelerden kurtulmak biraz sabır isteyen bir iştir. Fakat seanslarına ve cilt bakımına dikkat eden bireylerin yüzlerinin akne izlerinden arındığı bilinmektedir. Özellikle akne izleri yüzeysel olan hastalarda mezoterapi çok işe yarayan bir yöntemdir.

Akne İzlerinde Mezoterapi Özellikleri

Akne skarı tedavisinde birden fazla yöntem bulunmaktadır. Kişilerin akneleri için hangi tedavi yönteminin seçmesi gerektiğinin kararı dermatologları ya da doktorları tarafından verilmesi onlar için daha uygundur. Çünkü akne izlerinin derinliğine göre ya da akne sonrasında ciltte sadece leke mi yoksa çukur mu kaldığına göre tedavi yöntemleri değişim göstermektedir. Genel olarak yüzeysel akne tedavileri için mezoterapi yöntemi kullanılmaktadır. Bu yöntemin bir diğer adı yüz mezoterapisi yani mezolifttir.

Akne tedavileri için yüz mezoterapisinin uygulanmasının birden fazla artısı bulunmaktadır. Bireyler akne izlerinden kurtulurken aynı zamanda ciltlerini daha sağlıklı ve güzel bir görünüme kavuşturabilmektedir. Bunun yanı sıra yüz mezoterapisinde cildin güneş ışınlarından gördüğü zararlar da giderilmektedir. Akne izlerinde mezoterapi uygulamaları birbirinden farklı ilaçların birleştirilmesi ile oluşan küçük serumların cilde enjekte edilmesi şeklinde kendini göstermektedir. Bu sistemin özellikleri ilaçların oldukça küçük dozlar halinde verilmesidir. İzlerin tedavisinde etkili olan ilaçlar direkt olarak deri altına uygulandığı için etki gösterme süresi de hızlı olmaktadır. Yüz mezoterapilerinde kullanılan iğnelerin en önemli özelliklerinden biri hyaluronik asit içermeleridir. Çeşitli vitaminlerle beraber hyaluronik asit kullanımı ciltteki kolajen üretimini artırıcı etki yapmaktadır. Kolajen üretiminin artması da cilde hem esneklik kazandırmaktadır hem de akne tedavisinde etkili olmaktadır. Vücudun kolajen üretimi yapması için ortalama olarak üç aylık bir süreye ihtiyacı vardır. bu sebepten ötürü akne izlerinde mezoterapi uygulamasının faydaları net olarak iki ya da üçüncü seanstan sonra kendini belli etmektedir. Genellikle altı seansa kadar çıkabilen mezoterapiler bittikten sonra da ciltteki kolajen üretimi devam ettiği için bu yöntem uzun süre fayda sağlamaktadır.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu