+90 544 346 63 36 info@doktorklinikleri.com

Akıllı Dolgu Uygulamaları

Yaşlanma ile savaşma konusunda birden fazla dolgu yönteminin olduğu bilinmektedir. İlerleyen tıp her geçen gün yeni bir yöntem üretse de akıllı dolgu uygulamaları bu yöntemlerden en faydalı olanlarından biridir. Bu yöntem özellikle otuz beş – kırk yaş civarındaki bireylerin çeşitli kırışıklıkları için kullanılmaktadır ve ameliyatsız estetik biçimlerinden biri olarak anılmaktadır.

Akıllı Dolgu Uygulaması

İnsanların yaşlanma hızını artıran birden fazla neden bulunmaktadır. Yaşlanmaya bağlı nem azalması ve vücuttaki kolajen üretiminin yavaşlaması bu nedenlerin başını çekmektedir. Kolajen vücut için gerekli temel proteinlerden biri olmasının yanı sıra sıkılığı da sağlamaktadır. Bu sebepten ötürü vücutta oluşan sarkmalar kolajen uyarısı yapılarak giderilebilmektedir.

Akıllı dolgu uygulamaları sayesinde vücut ihtiyacı olan nemle birlikte kolajeni de sağlamaktadır. Dolgu jeli, yerleştirildiği bölgedeki kolajen üretimine yardımcı olmaktadır. Kolajen üretimi dolgu yüzle aşina olmaya başladıktan sonra başlamaktadır.  Dolgunun akıllı olarak nitelendirilmesinin nedeni ise uygulanan bölümdeki uygun yere kendisinin yerleşmesidir. Akıllı nem dolgularının diğer dolgu yöntemlerine göre farklı sonuçları bulunmaktadır. Bu dolgunun jeli vücut tarafından emilip kaybolmasından sonra dolgu dört yıla kadar etkisini sürdürmektedir. Oysa diğer dolgu türlerinin ömürleri en fazla bir senedir. Akıllı dolgu uygulamaları oldukça uzun süreli kolajen üretimini sağlamaktadır.

Akıllı dolgu uygulamaları ağrı ve acı içermeyen estetik türlerinden biridir. Bu işlemi uygulayacak olan uzman doktor uygulanacak bölgeye lokal anestezi özellikleri gösteren kremler sürmektedir. Bu kremler sayesinde hastalar işlem sırasında ve sonrasında herhangi bir ağrı hissetmemektedir. Akıllı dolgu uygulamalarının vücutta kullanılabileceği bölge sayısı da oldukça fazladır. Bu bölgeler yüzden dekolteye, dekolteden ellere kadar değişebilmektedir. Enjekte edilen jelin üç ya da dört ayda vücuttan atılması ve vücudun normal işleyişine dönmesi, aynı zamanda nem ve hacim kazanması bu dolgunun en büyük artılarını oluşturmaktadır. Üstelik akıllı dolgu uygulamalarının sonuçları da oldukça kısa bir zaman dilimi içerisinde alınmaktadır. Bu uygulama gerçekleştikten hemen sonra deri yüzeyindeki küçük kırışıklıkların yok oldukları bilinmektedir. Kolajen üretimi ve nem açısından tedavi eden bir dolgu türü olan akıllı dolgu uygulamaları mutlaka bir uzmana yaptırılmalıdır.

Diğer Branşlar

İletişim

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Randevu Randevu